Extra

32. Slovenský zraz cykloturistov KST

26.07.10
V termíne 28. august až 1. september 2010 sa v Bratislave a okolí uskutoční 32. Slovenský zraz cykloturistov KST. Podujatie organizuje Klub bratislavských turistov - Regionálna rada KST Bratislava, po prvýkrát aj v spolupráci s Rakúskym turistickým klubom, Slovenským cykloklubom, Cykloklubom Apollo a Bernard Cykloklubom Slovakia.

Cyklozrazu sa môže zúčastniť bežná cyklistická verejnosť, podmienkou je zaplatenie zrazového poplatku. Ten je do termínu 30.7. pre členov vyššie uvedených turistických klubov a cykloklubov 8€, pre nečlenov 13€. Účastník dostane zrazové tričko, odznak a prepravu vlakom z Viedne do Bratislavy v nedeľu 29.8. v rámci cyklotrasy do Viedne. Zrazový poplatok od 30.7. je pre všetky skupiny 15€, ale organizátori už negarantujú tričko, odznak a vlak, rovnako budú limitované možnosti ubytovania a stravovania.

Štart bude umožnený aj záujemcom, ktorí prídu na štart bez nahlásenia sa minimálne 1 deň vopred. Budú mať možnosť registrovať sa priamo na mieste štartu cyklotúry a to 30 minút pred a 15 minút po hromadnom štarte. Na rozdiel od riadne vopred prihlásených účastníkov cyklozrazu si môžu zakúpiť za 5 € jednorazovú (jeden deň platnú) čiernobielu verziu účastníckej karty, bez ochrannej fólie, opečiatkovanú aktuálnym dátumom platnosti.
V cene takejto účastníckej karty je možnosť využiť technický a zdravotnícky servis na trase cyklotúry, nie je v nej účastnícka taška s účastníckym tričkom a odznakom ani lístok na vlak z Viedne do Bratislavy.

Štart prvej cyklotúry je v sobotu 28.8. na parkovisku pod Starým mostom v Petržalke. Túra povedie po petržalskej hrádzi, cez most Lafranconi a Mlynskú dolinu do údolia rieky Vydrice v Malých Karpatoch. Pokračuje smerom do Mariánky, cez Stupavu a Zohor do Vysokej pri Morave, odtiaľ Moravskou cyklocestou smerom do Devínskej Novej Vsi a pod hrad Devín, ktorý bude možné navštíviť za zľavnené vstupné.

V nedeľu 29.8. čaká účastníkov trasa do Viedne po medzinárodnej Dunajskej magistrále cez Národný park Donau Auen a prehliadka mesta Viedeň na bicykli. Späť sa ide spomínaným vlakom. Štart je opäť pod Starým mostom na petržalskej strane Dunaja.

V pondelok 30.8. bude štart pri Prístavnom moste na Ružinovskej strane Dunaja, pretože cyklotrasa povedie po ľavej strane Dunaja smerom do Gabčíkova. Pri Vtáčom ostrove hrušovskej zdrže čaká na účastníkov prednáška v spolupráci so Slovenskou ornitologickou spoločnosťou, v Hamuliakove prehliadka románskeho kostola a v Gabčíkove exkurzia do vodnej elektrárne. Po pravej strane Dunaja je naplánovaná cyklotrasa do Čunova.

Posledná cyklotúra v utorok 31.8. povedie spod Starého mosta opäť do Rakúska, k Neziderskému jazeru. Na trase je cintorín z 1. svetovej vojny v Petržalke - Kopčanoch.

Hromadný štart všetkých cyklotúr je o 9.00 hod.

Podľa predsedu organizačného štábu a zároveň predsedu KBT i KST Petra Perhalu sa na Slovenskom zraze cykloturistov KST v priemere zúčastňuje 250 účastníkov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska. Tento rok vzhľadom na väčší počet cykloturistických subjektov, ktoré sa zapojili do prípravy zrazu, očakáva vyššiu účasť.

Viac informácií sa nachádza tu.

Titulná fotografia: Daniela Mäkká


 
 
Najnovšie články autora
 
Rozhovor Chatári: cítime potenciál Kráľovej hole i regiónu Peter Kalman pochádza z Pohorelej, Vlado Jambrich z Telgártu. Mnohí ich registrujú ako športovcov, napríklad v roku 2017 sa na pretekoch v … » celý článok 27/10/18 Soňa Mäkká Rozhovory
Rozhovor Riaditeľ NPMF: Malá Fatra nie je nafukovacia Malá Fatra oslavuje tento rok 50. výročie ochrany prírody na svojom území. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s riaditeľom Národného parku Malá Fatra, Michalom Kalašom, o otázkach ochrany prírody, o regulatívoch pre turistov, o ťažbe, ale aj vlkoch a medveďoch. 19/05/17 Soňa Mäkká Rozhovory
Túra Ako sme korzovali po štátnej hranici „Hranice nie sú korzo, aby sa tu voľakto prechádzal!“, povedal Gustáv Husák v roku 1969. Štátna hranica medzi Slovenskom a Rakúskom bola prísne strážená už od roku 1951, aby sa zabránilo občanom odchádzať zo socialistického raja (v rokoch 1948-50 odišlo z Československa 23 354 osôb). Len na 132 km dlhej slovensko-rakúskej hranici zomrelo podľa Ústavu pamäti národa viac ako 62 osôb, na celom úseku železnej opony v rámci ČSSR to bolo viac než 300 obyvateľov. Myslím na to, keď si plánujeme túru práve po hranici na Vojenský cintorín a bunkre z časov 1. ČSR. 17/11/16 Soňa Mäkká Podunajsko
Najnovšie články na titulke
 
Rada Čo má perie, všetko letí – detailne o páperovej výbave Používanie peria pri výrobe outdoorového vybavenia je dlhodobou záležitosťou. Perie spolu s kožušinou tvorilo základ pre vybavenie … » celý článok 31/07/19 Boro Tomis Začíname
Recenzia Zakarpatí - Sprievodca bývalou Podkarpatskou Rusou Podkarpatská Rus sa presne pred 100 rokmi (1919) stala súčasťou Československa, odkedy začali vychádzať výpravné cestopisy o kraji pod Východnými Karpatami. Klub československých turistov začal zakladať na Podkarpatsku svoje odbory, budovať značené chodníky a stavať horské chaty. Aby prilákali výletníkov z ostatných častí republiky, boli vydávaní knižní sprievodcovia po podkarpatských horách i obciach. 24/07/19 Tomáš Trstenský Mapy a knihy
Prístrešok Pod Surovinou Pri mojich túlačkách Vrchdobročom som dvakrát prechádzal popri väčšom prístrešku, ktorý je v tejto oblasti raritou, a tak pri turistike určite pomôže znalosť prístrešia, lebo vrcholové výhľadové lúky nepriťahujú len peších ale aj cykloturistov. 13/07/19 Henrich Tomáš Veporské vrchy

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
32. Slovenský zraz cykloturistov KST 04/08/10 13:15 2 príspevky
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.

0.61