PR

Veľká cyklistická mapa Dolné Rakúsko

sponzorovaný článok 09.06.15 Máte pred sebou víkend či predlžený víkend a neviete kam vziať rodinku, priateľku, kamošov? Príďte k nám do Dolného Rakúska a objavte radovánky na bicykli spojené s množstvom iných zážitkov. Čo všetko vám ponúkneme? Všetko nájdete v našej novej veľkej cyklistickej mape Dolného Rakúska, ktorú sme pre vás pripravili aj v slovenčine.

Mapu bezplatne získate cez objednávkový formulár na našej webovej stránke
Keď ju otvoríte, zbadáte veľmi hustú sieť cyklochodníkov a zostanete bezradní, kam ísť, kde sa ubytovať, ako naplánovať trasy. Skúste ju otočiť a zistíte, že máte všetko pekne pripravené.

Päť tematických okruhov

Rieka a autobus pre rodiny, pútnikov a priateľov prírody - ponúka rozmanité údolie Traisental

Voda a kultúra - mierne stúpania, mnoho pozoruhodností pri Dunaji s množstvom kulinárskych zážitkov.

Šport a wellness - Viedenské Alpy ponúkajú pre športových milovníkov prírody a wellnessu dobrodružstvo na dvoch kolesách

Réva a pôžitok - pre pôžitkárov a objaviteľov dobrého vínka v regióne Weinviertel

Zábava v prírode - objavovanie rôznorodých krajín v nedotknutom regióne Waldviertel.

Každý okruh môžete spoznať na troch trasách rôznej dĺžky a náročnosti, nechýba tip na prenocovanie vrátane ceny ubytovania a kontaktu. Na svoje si prídu všetci, športovo založení cyklisti, rodinky s detičkami, či labužníci, ktorí sa radi túlajú od krčmičky ku krčmičke na bicykli.

Mapa sa pochváli aj tým, že cez Dolné Rakúsko prechádzajú diaľkové aj medzinárodné trasy:

Eurovelo 6, Dunajská cyklistická cesta - dlhá 272 km - je vhodná aj na putovanie s neistým denným cieľom. Kam prídete, tam sa o vás postaráme. Určite nezostanete ani hladní, ani smädní a aj hlavu bude kde zložiť. Je výborná pre rodinky s deťmi. Prevýšenie je minimálne a zábavy po ceste neúrekom.

Traisentalská cyklotrasa - 111 km dlhá - ubytujte sa v Traisene a skúste oba smery - najprv cez vinice a St. Polten do Traismaueru a na druhý deň do pútnického Mariazellu, zdoláte aj nejaký kopec.

Eurovelo 9 - spojnica z Ostsee až na Jadran pretína Dolné Rakúsko v dĺžke 212 km - naprieč najrozmanitejšou krajinou, ponúka aj relax v slnečnej oblasti Thermenregionu. Tu sa určite oplatí nechať sa jeden deň rozmaznávať v teplej vode.

Cyklotrasa Kampa - Dyje - Morava - v dĺžke 427 km vám ponúkne vínnu krajinu, NP Thayatal, hrady, zámky, zrúcaniny. Vedie zvlneným terénom, potrebujete aj trochu kondičky.

Cyklotrasa Triesling - Golsental - môžete ju zdolať za jeden deň, meria 62 km, vedie popri riekach Triesling a Golsen.

Cyklotrasa Piestingtal - na 38 km si užijete idylické tiché miesta a budete mať chuť zobrať do ruky paletu a štetec a zvečniť tieto pôvabné miesta.

Mapa je bohatá na množstvo webových stránok spomínaných lokalít. Ak nie sú v slovenčine, tak pomôže Google Translate.

Tak neváhajte, objednajte si našu novú cyklomapu a príďte spoznať Dolné Rakúsko na bicykli. Neoľutujete!

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.

 
 
Najnovšie články na titulke
 
Správa Nový cykloturistický most cez Moravu pri Kopčanoch Dovoľujem si oznámiť turistickej a cyklistickej verejnosti, že nový most, spájajúci archeopark Mikulčice (Morava) a slovenskú časť … » celý článok 12/10/19 Boro Tomis Správy
Cyklotúra Okruh cez Stelvio, Mortirolo, Gaviu a Umbrailpass Bol koniec leta a počasie sa mierne kazilo, ako aj tento rok. Stále koncom augusta boli nejaké búrky a my sme nemohli nájsť správny termín, kedy vyraziť na v poradí už druhý cyklovýjazd do Dolomitov. V pláne bolo prejsť dvojdňovú trasu cez tri sedlá, so začiatkom v kempe v Trafoi a prespaním v penzióne Belvedere, tesne pod Passo Mortirolo. Návrat bol plánovaný cez Passo Gavia. 03/10/19 Michal Mikuláš Svet
Rozhovor M. Dobšovič: rekreácia je hlavnou funkciou mestských lesov Mestské lesy v Bratislave sme dlhodobo vnímali ako organizáciu, ktorá nevie alebo nechce skĺbiť ťažbu dreva s požiadavkami obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta na rekreáciu v prírode. Tí v sezóne prichádzajú na územie lesoparku rádovo v tisícoch, existuje údaj zo spočítavania návštevníkov spred pár rokov, ktorý hovorí o 7 tisícoch návštevníkov denne. Dôležitou zmenou v roku 2014 bolo zníženie ťažby v lesoparku z 18 000 m³ ročne na 5 000 m³ ročne. Tento rok mestskí poslanci prijali na slovenské pomery revolučnú zonáciu, ktorá ponecháva 54 % územia bez zásahov a aj vo zvyšku sa bude hospodáriť veľmi citlivo. O nej, ale aj o iných témach sme sa rozprávali s riaditeľom MLB Matejom Dobšovičom. 29/09/19 Soňa Mäkká Rozhovory

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.

0.67